پنجشنبه 24 خرداد 1403
ساعت 12 : 3 دقیقه
13 / June / 2024
7 / ذو الحجة / 1445

حسابداری بها

10 / 10
از 1 کاربر

مدیران با سابقه میدانند که حسابداری بها تا چه حد میتواند بر روی موفقیت کسب و کار آنها تاثیر گذارد. این دست از مدیران می دانند که فقط مسئول بررسی وضعیت شرکت یا موسسه و یا کسب و کار خود هستند و نیازی به مقایسه خود با سایرین ندارند. این نکته بسیار حائز اهمیت است که مدیران باید به اطلاعاتی که در رابطه با کسب و کار آنها جمع آوری شده است دقت نموده و از صحت آنها اطمینان حاصل نمایند.

اینگونه اطلاعات که به اطلاعات حسابداری بها معروف هستند به طور معمول توسط مدیران کسب و کار ها مورد استفاده قرار میگیرد و آنها میتوانند با استفاده از این اطلاعات برای سازمان خود ارزش افزوده ایجاد نمایند.

بدون در نظر گرفتن اینکه کسب و کار از چه نوعی است (بانک، شرکت تولیدی ، سازمان دولتی یا غیر دولتی و...) با توجه به صمیماتی که بر مبنای حسابداری بها گرفته میشود میتوان شاهد بهبود عملکرد آن کسب و کار بود.

حسابداری بها را میتوان به نوعی مشاوره ی مدیریت نظر گرفت که با موقعیت شناسی و زمان بندی به همراه گرداوری ، تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه بهترین و مناسب ترین راه حل ها باعث صرفه جویی در هزینه  و توانایی مدیر عامل میشود.

هزینه ، یکی از بزرگ ترین دغدغه های مدیران کسب و کار هاست و اینکه چگونه میتوانند بر هزینه های گذشته، حال و آینده مدیریت داشته باشند. هر مدیری دوست دارد که سازمان تحت امرش بیشترین میزان سود دهی را داشته باشد به همین منظور کنترل هزینه ها بخش اصلی کار آنها را در بر خواهد گرفت.

هر مدیری باید بداند که محصولی که مشغول ساخت آن هستند به چه میزان مواد خام و کارگر نیازمند است تا یک محصول نهایی تولید شود و با چه میزان سودی به بازار عرضه شده تا بتواند بیشترین فروش را از بازار برای خود کند.

با حسابداری بها همه این موارد ممکن است. کافی است با شماره های انتهای سایت تماس گرفته و در این رابطه با کارشناسان حامی حساب همراه مشاوره ای داشته باشید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :