پنجشنبه 24 خرداد 1403
ساعت 11 : 29 دقیقه
13 / June / 2024
7 / ذو الحجة / 1445

حسابرسی داخلی

10 / 10
از 1 کاربر

گاهی ایده ی تاسیس یک شرکت بزرگ از یک کارگاه کوچک شروع میشود این کارگاه رفته رفته بزرگ شده و به شرکت تبدیل میشود شرکت های کوچک با تعداد کارمندان کم و گردش مالی پایین نیاز به حضور مداوم حسابدار ندارند و تنها حضور یک حسابدار پاره وقت به صورت دوره ای میتواند اعمال مالی آنها را بررسی و ثبت نماید.

شرکت های متوسط نیازمند حسابدار تمام وقت به همراه حسابرس دوره ای هستند تا ثبت های روزانه آنها را انجام داده و به صورت دوره ای حسابرسی های مربوطه نظیر حسابرسی داخلی انجام شود.

اما اوضاع در شرکت های بزرگ بسیار متفاوت است  زیرا شرکت های بزرگ ممکن است روزانه تا سقف چندین میلیارد گردش مالی داشته باشند و این امر حضور دائمی حسابدار و حسابرس داخلی را الزام آور می کند.

چه کسانی از حسابرسی داخلی سود می‌برند؟

اولین اشخاصی که از بخش حسابرسی داخلی سود میبرند کدیران شرکت های بزرگ هستند زیرا به صورت دقیق و روزانه میتوانند از اتفاقات مالی شرکت خود باخبر شده و تصمیمات لحظه ای مناسبی بگیرند.

پس از مدیران این حسابران مستقل و هیئت مدیره شرکت می باشند که از اطلاعات حسابرسی داخلی استفاده خواهند کرد. در صورتی که شما نیز مالک و یا مدیر یکی از شرکت های بزرگ ایرانی هستید و مایل به در خدمت گرفتن حسابرس داخلی برای شرکت خود می باشید میتوانید با شماره های انتهای سایت با ما در موسسه حامی حساب همراه در ارتباط باشید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :