پنجشنبه 24 خرداد 1403
ساعت 11 : 12 دقیقه
13 / June / 2024
7 / ذو الحجة / 1445

حسابرسی مالی

10 / 10
از 1 کاربر

یکی از وظایف اصلی حسابرس در سازمان ها، حسابرسی مالی می باشد. هر نوع کسب و کاری که در بازار فعالیت میکند برای ادامه حیات و رقابت خود با رقیبان بایستی از اوضاع مالی خود مطلع باشد و میزان دخل و خرج خود را به صورت ماهانه داشته باشد تا در صورت بروز هر گونه مشکلی بتوانند این مسائل و مشکلات را قبل از اینکه به حد بزرگتری برسند بررسی و رفع شوند.

کسانی که میتوانند در این زمینه به صاحبان مشاغل کمک نمایند در مرحله اول خود مالک است و در مراحل بعدی حسابدار و پس از آن حسابرس می باشد.

با توجه به سیاست مناسب دولت برای فاصله گرفتن از درامد نفتی به عنوان یک درامد نا پایدار و پایان پذیر و لزوم سرمایه گذاری بر روی مالیات هر کسب و کاری برای انکه بداند چه میزان مالیاتی باید پرداخت نماید ملزم به کمک گرفتن از حسابرس برای حسابرسی مالی می باشد تا بتواند میزان درامد سالانه خود را مشخص و نسبت به آن مالیات خود را پرداخت نماید.

در مجموع کار حسابرس و مخصوصا حسابرسی مالی بررسی مدارک و مستندات مالی موجود و مقایسه آنها با ثبت های حسابداری و سپس تایید و یا رد آنها می باشد.

حسابرس پس از حسابرسی مالی در نهایت طی گزارشی اعلام میدارد که کسب و کاری که مشغول بررسی درامدها و هزینه های آن بوده در طی سال مالی گذشته به چه میزان درامد خالصی دست یافته است و از این رو میزان مالیاتی که برای کسب و کار مربوطه در نظر گرفته میشود تا حد زیادی به گزارش حسابرسی مالی بستگی خواهد داشت.

در صورتی که مایل هستید تا موسسه حامی حساب همراه حسابرسی مالی مربوط به کسب و کار شما را در سریع ترین زمان و با بالاترین دقت نظر انجام دهد میتوانید با شماره های موسسه که در بخش انتهایی سایت در نظر گرفته شده است تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره به منظور عقد قرارداد مقدمات لازمه را هماهنگ نمایید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :