پنجشنبه 24 خرداد 1403
ساعت 9 : 42 دقیقه
13 / June / 2024
7 / ذو الحجة / 1445

حسابرسی مدیریت

7 / 10
از 2 کاربر

حسابرسی مدیریت یا عملکرد در واقع نقشی تعیین کننده ای در سرنوشت یک کسب وکار خواهد داشت به دلیل اینکه بیشترین تاثیر را در تصمیم گیری های مدیریت خواهد گذاشت. وظیفه اصلی بخش حسابرسی مدیریت ارائه مشاوره های لازم به مدیریت شرکت می باشد. حسابرسی عملکرد با زیر نظر گرفتن تمام و یا بخشی از یک سازمان به بررسی روشمند فعالیت های آن می پردازد و با تقویت نقات قوت و شناسایی نقاط ضعف آن در جهت بهبود عملکرد آن بخش از سازمان قدم بر میدارد.

هدف حسابرسی مدیریت  و خدماتی که انجام میدهد کمک به مدیران سازمان ها برای مدیریت بهتر بر سازمان های تحت نظرشان می باشد. این بخش از حسابرسی با  کمک به مدیران سعی دارند تا با ارزیابی و اثر بخشی ، کارایی و صرفه اقتصادی در بنگاه های اقتصادی و ارائه پیشنهاد های عملی مدیران را بیش از پیش در اداره شرایط کاری کمک کرده تا کسب کار موفقی را تشکیل و هدایت کنند.

تعریف کلی و جامع حسابرسی عملکرد از دید استاندارد های حسابرسی دولتی آمریکا به شرح زیر است:

هر مدیری مایل است تا با بررسی هدفمند و سیستماتیک سازمانش به یک ارزیابی مستقل از عملکرد و فعالیتهای سازمانش دست یابد. حسابرسی مدیریت تمامی این اطلاعات را در اختیار وی قرار خواهد داد.

در سالهای اخیر با توجه به به اینکه استفاده از صورت های مالی به اندازه ی کافی نمیتوانند مدیران را از میزان کارایی بخش های مختلف سازمانشان مطلع نمایند نیاز به بخش های دقیق و حرفه ای تری مانند بخش حسابرسی داخلی بسیار احساس می شود به همین دلیل است که  بسیاری از مدیران شرکت های بزرگ به فکر استفاده از بخش حسابرسی مدیریت افتاده اند و از آن در سازمان خود استفاده میکنند.

حال در صورتی که شما نیز جز آن دسته از مدیرانی هستید که به فکر پیشرفت سازمان خود هستید میتوانید با موسسه حامی حساب همراه تماس گرفته و در زمینه ی بکارگیری حسابرس عملکرد در سازمان خود مشاوره دریافت نمایید.

ارسال نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :